Spalio 9–12 d. jaunieji žiūrovai buvo pakviesti į ketvirtąjį „Naisių vasaros teatro“ organizuojamą festivalį vaikams ir jaunimui „Teatras pas mus ir mes jame“. Šiais metais festivalis vyko Naisių vasaros teatro ir bendruomenės kultūros rūmuose. Jo metu buvo parodyti septyni spektakliai įvairaus amžiaus vaikams.
Festivalio pradžią paskelbė meninio ugdymo studija „Mikitukas“ iš Šiaulių. Jaunieji dainininkai dovanojo smagią muzikinę programą. Pirmąjį spektaklį spalio 9 d. parodė Klaipėdos lėlių teatras. Jų papasakota istorija pagal Kate DiCamilo kūrinį „Nepaprasta Edvardo Tiuleino kelionė“, skirta 3–12 metų vaikams, atskleidė nenuspėjamą, paslaptingą ir įdomų teatro gyvenimą. Po spektaklio bendraudami su vaikais aktoriai domėjosi, kaip jaunieji žiūrovai jį suprato, leido apžiūrėti žaislus.
Antrąją festivalio dieną spektakliu „Kaminkrėčio laimė“ pradėjo Kelmės mažasis teatras. Istorija apie stebuklingą kaminkrėčio sagą sukėlė daug emocijų ją stebėjusiems vaikams: jiems labai rūpėjo, kad saga būtų surasta ir išpildytų personažų norus. Antrąjį spalio 10-os dienos spektaklį rodė Panevėžio teatras „Menas“. Drama „Blogos mergaitės dienoraštis“ pagal to paties pavadinimo K. Gudonytės romaną buvo skirtas vaikams nuo 13 metų. Joje analizuojamos skaudžios paauglių gyvenimo aktualijos, kurios gali virsti ir tragedija.
Spalio 11-ąją į pirmąjį pasirodymą vėl susirinko ikimokyklinukai ir pradinių klasių mokiniai. Lėlių spektaklį „Ožka su 7-iais ožiukais Paryžiuje“ rodė Paršiuko Ikaro, N. Bižanaitės teatras. Tos pačios dienos popietę Klaipėdos jaunimo teatras pakvietė į edukacinį spektaklį „Operacija: perdirbtas aš!“, kuriame jaunieji aktoriai nagrinėjo ekologines šiukšlių rūšiavimo problemas.
Spalio 12-ąją su žiūrovais susitikti atvyko Stalo teatras iš Vilniaus. Edukaciniame-pramoginiame renginyje aktorės „vedžiojo“ žiūrovus po Lietuvos istorijos koridorius, įtaigiai pasakodamos apie Mindaugą, Žalgirio mūšį, Barborą Radvilaitę, šv. Kazimierą. Vaikai patys dalyvavo istoriniuose pasakojimuose, o ekrane stebėjo nuolat besikeičiančius vaizdus – iliustracijas iš istorinių knygų ir bendraamžių pieštas istorines asmenybes, vietoves ir įvykius. Paskutinis festivalio spektaklis „Melagių pilis“ pagal to paties pavadinimo V. Žilinskaitės pasaką vainikavo keturias dienas trukusį renginį, skirtą jauniesiems teatro žiūrovams.
Ketvirtą kartą organizuotas festivalis vaikams ir jaunimui „Teatras pas mus ir mes jame“ dar kartą patvirtino, kad jauniesiems žiūrovams jis yra reikalingas. Į Naisius praskleisti teatro uždangos atkeliavo vaikai iš Šiaulių miesto ir rajono (Gruzdžių, Šakynos, Daugėlių, Bubių, Kuršėnų, Meškuičių, Ginkūnų, Aukštelkės) bei Joniškio ugdymo įstaigų. Kai kurie festivalyje dalyvavo jau ne pirmą kartą, o buvo ir tokių vaikų, kurie į teatrą atvyko pirmą kartą.
Alina Šalavėjienė
Žydrūno Budzinausko nuotraukos