Bardų vasara Naisiuose

Home/Bardų vasara Naisiuose

Antrasis bardų festivalis

Gegužės 13 d. dainuojamosios poezijos gerbėjus į Naisius vėl pakvietė Lietuvos bardai – čia prasidėjo antrasis bardų vasaros festivalis. Gegužės 13-ąją įvyko pirmasis koncertas. Vakaro vedėjas Dovydas Petkus pradėti naująjį sezoną pakvietė renginio sumanytoją ir mecenatą Ramūną Karbauskį, kuris pasidžiaugė tęsiama tradicija, linkėjo jaukių penktadienio vakarų ir gerų emocijų. Į pirmąjį susitikimą su Naisių krašto žiūrovais atvyko kabaretas „Atsakyk už save“. Trys vyrai – aktoriai Dalius Skamarakas, Algirdas Urbonas ir kompozitorius Sigitas Mickis – pasidalino savo pamąstymais apie supančią aplinką, meilę, jos formas, leido pajusti muzikos ir teatro sąlytį.

Antrajame vakare muziką ir poeziją į vienumą suliejo broliai Andrius ir Martynas Bialobžeskiai, trimitininkas Dominykas Vyšniauskas ir gitaristas Jonas Krivickas. Vakaro dalyviams buvo pristatytos sau, draugams ar specialiai scenai sukurtos dainos, opusai, kūriniai iš C. Graužinio, G. Makarevičiaus spektaklių, skambėjo aktoriaus Andriaus Bialobžeskio skaitoma poezija. Koncertas įgavo filosofinį atspalvį: reikėjo klausyti ir girdėti kiekvieną muzikos garsą, kiekvieną tariamą žodį – visi jie buvo prasmingi, emocingi, gilūs.

Festivalis „Bardų vasara Naisiuose“ tęsėsi iki rugsėjo 2-osios. Keturiolika penktadienių vyko susitikimai su gerai ar šiek tiek mažiau žinomais aktoriais, muzikantais, poetais. Žiūrovams buvo dovanojami linksmi ir nuotaikingi bei poetine gyvenimo filosofija persmelkti muzikos kūriniai, poezijos posmai. Koncertuose jaunoji karta puikiai derėjo su didesnę sceninę patirtį sukaupusiais muzikantais bei aktoriais. Aktorių antrajame festivalyje buvo tikrai daug: Dalius Skamarakas, Algirdas Urbonas, Andrius Bialobžeskis, Saulius Bareikis, Kostas Smoriginas, Aidas Giniotis, Gediminas Storpirštis, Andrius Kaniava. Jų pasirodymai dažnai turėdavo teatrinį atspalvį.

Baigiamajame festivalio „Bardų vasara Naisiuose“ vakare, kaip ir praėjusiai metais, koncertavo aktorius Andrius Kaniava. Šilto ir saulėto koncertinio vakaro žiūrovus sveikino festivalio sumanytojas Ramūnas Karbauskis. Trumpėjančių prasidėjusio rudens vakarų tamsa finaliniam koncertui suteikė daugiau romantikos bei dvasinės šilumos. „Bet kokiu metu laukime vieni kitų – pasijusime gyvi ir laimingi“, – šiais žodžiais aktorius A. Kaniava vainikavo ne tik savo pasirodymą, bet ir festivalį.

Alina Šalavėjienė

Vytauto Šalavėjaus nuotraukos

Naisių bendruomenės tinklalapis. Sprendimas: Reviver. 2010 - 2024