Teatras pas mus ir mes jame ’15

Home/Teatras pas mus ir mes jame ’15

Teatrų vaikams ir jaunimui festivalis Naisiuose

Po triukšmingų Užgavėnių, iškilmingos Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimo, kurio metu buvo įteiktos nacionalinio vaikų literatūros konkurso premijos, Naisių vasaros teatro ir bendruomenės kultūros rūmus užliejo vaikų balsai. 2015 m. kovo 17 d. prasidėjo pirmasis profesionalių teatrų vaikams ir jaunimui festivalis „Teatras pas mus ir mes jame“, kuris tęsėsi iki kovo 20 d.

Pirmoji festivalio žiūrovus pasveikino iš Vilniaus atvykusi teatro laboratorija „Atviras ratas“, pristačiusi spektaklį „Apie meilę, karą, kiškio kopūstus“ (pagal Anos Saksės knygą „Pasakos apie gėles“), kurį režisavo Aidas Giniotis. Antrieji į sceną išėjo „Naisių vasaros teatro“ aktoriai su stebuklinga suomių ir švedų rašytojos Tuvės Marikos Janson sukurta istorija „Troliai mumiai ir burtininko skrybėlė“ (režisierius Evaldas Jaras).

Oficialus festivalio atidarymas įvyko tos pačios dienos pavakare. Susirinkusiuosius pasveikino ir festivalio „Teatras pas mus ir mes jame“ programą pristatė Šiaulių valstybinio dramos teatro aktorius Aurimas Žvinys, išsakydamas pagrindinį renginio sumanytojų tikslą – galimybę pabūti profesionaliame teatre net ir atokesnėse vietovėse gyvenantiems vaikams, galbūt ne vienam ir pirmą kartą. Jaunuosius teatro lankytojus džiugino ir šie spektakliai: „Tarmių stalas“ (Stalo teatras), „Pasakos telefonu“ („Teatriukas“), „Batų istorijos“, „Knygų personažai atgyja“ (Klaipėdos jaunimo teatras), „Stebuklingas pelenės laikas“ (Klaipėdos lėlių teatras), „Senelio pasakaitės“ (Vilniaus vitražinių lėlių teatras „Vaivorykštė“), „Lai lai lai“ („cezario grupė“). Festivalyje dalyvaujantys teatrai žiūrovų laukė ne tik Naisiuose: Šiaulių miesto koncertų salėje „Saulė“ buvo rodomi spektakliai „Batų istorijos“ (Klaipėdos jaunimo teatras), „Troliai mumiai ir burtininko skrybėlė“ („Naisių vasaros teatras“), o vitražinių lėlių teatras „Vaivorykštė“ aplankė Šiaulių rajono Šilėnų mokyklos mokinius bei Šiaulių kūdikių namus.

Po programos pristatymo Naisių vasaros teatro ir bendruomenės kultūros rūmų scenoje šeimininkavo svečiai iš Šiaulių – Lauros studija su vadove Laura Remeikiene. Jaunieji atlikėjai dovanojo visą puokštę dainų, susipynusių su šokiu, judesiu ir čia pat kuriamu mažyčiu spektakliu. O jų vadovė ne tik dainavo, šoko kartu su savo auklėtiniais, bendravo su žiūrovais, bet stebino ir sugebėjimu pastebėti savo mažųjų artistų nuotaikas ir laiku juos padrąsinti.

Visi koncertavę vaikai buvo apdovanoti fondo „Švieskime vaikus“ išleistomis knygomis, o festivalio rengėjams ir pirmosios dienos dalyviams įteiktos padėkos.

Alina Šalavėjienė

Luko Šalavėjaus ir Žydrūno Budzinausko nuotraukos

Naisių bendruomenės tinklalapis. Sprendimas: Reviver. 2010 - 2024