2020 m. Didžiosios Užgavėnės Naisiuose buvo švenčiamos 6-ąjį kartą, sukvietusios blynkepius, persirengėlius, tautodailininkus, prekybininkus, muzikantus, vietos gyventojus ir svečius –
visus, kurie smagiai šėldami norėjo atsisveikinti su žiema.
Tradiciniu tapusį renginį šiais metais iš dalies finansavo Šiaulių rajono vietos veiklos grupė.
Asociacija „Naisių bendruomenė“ laimėjo projektą Šiaulių rajono vietos veiklos grupės skelbtoje
2015–2023 m. vietos plėtros strategijos priemonėje „Kultūros savitumo išsaugojimas, tradicijų
tęstinumas“. Šventę pamėgo ir joje apsilankė Šiaulių regiono ir kitų Šiaurės Lietuvos vietovių gyventojai. Septynios blynkepių komandos dalyvavo blynų kepimo varžytuvėse. Šias komandas sudarė įvairių Naisių įmonių ir organizacijų (klubų, mokyklos, žemės ūkio bendrovės), Šiaulių ir kitų Lietuvos rajonų kolektyvai ar bendruomenės. Maisto produktais ir kepimui reikalinga įranga pasirūpina renginio organizatoriai. Iškeptais blynais komandos vaišina visus Užgavėnių dalyvius.

Lauko scenoje koncertavo Užgavėnių muzikantai: folkloro grupė „Ratilai“, tautiška kapellija „Sutaras“, Pakapės kapela (ŠRSKC). Sporto salėje veikė Užgavėnių kaukių paroda, vyko kaukių gamybos užsiėmimai. Kiekvienas šventės dalyvis iš popieriaus, odos, siūlų ir kitų priemonių galėjo pasigaminti kaukę. Organizatoriai siekia, kad kuo daugiau dalyvių būtų pasipuošę svarbiu šios šventės atributu – Užgavėnių kauke. Dalyvavo medinių kaukių drožėjai, „gyvai“ demonstruojantys tokių kaukių gamybą.

Šventės teritorijoje organizuojami sporto ir įvairūs žiemos švenčių žaidimai: pasivažinėjimas rogutėmis, vaikščiojimas kojūkais, malkų pjovimas dvitraukiu pjūklu, šiaudų ritinių ridenimas, molinių puodynių daužymas ir pan.

Šventės pabaigoje vyko Lašininio ir Kanapinio kova, po kurios buvo sudeginta šių metų Morė.
Vietos bendruomenė dėkoja padėjusiems ruošti ir organizuoti šventę – Naisių ir Bridų žemės
ūkio bendrovėms, ūkininkams D. ir V. Plakiams, Ginkūnų agrofirmai, Atviro Šiaulių rajono jaunimo
centrui, verslininkams V. ir P. Peleckiams, ūkininkui G. Kriščiūnu, Naisių mokyklai.

 

 

 

 

 

Naisių bendruomenės tinklalapis. Sprendimas: Reviver. 2010 - 2024