Naisiuose nuaidėjo Žolinės šventė, kupina susibūrimų, žaidimų, dainų, šokių ir, žinoma, žolynų, gėlių ir kitų augalų gausos. Simboliniu šventės akcentu tapo Kęstučio Musteikio kurtos skulptūros poetui Justinui Marcinkevičiui atminti atidengimas.
Renginio metu įgyvendintas projektas „Sveikatos takais per Žolinę“, kurį finansavo Šiaulių rajono savivaldybė. Šventėje bendruomenės nariai ir svečiai susipažino su natūraliais sveikatinimo būdais, vaistinių augalų nauda sveikatai, dalyvavo sertifikuotos žolininkės, rašytojos, kalbininkės, žolynų būrėjos Giedrės Bružienės ir želdynų specialisto Jogailos Bružo užsiėmimuose. Galimybę iš arčiau pažinti gamtos pasaulį edukacijų metų dovanojo Elena Liutkienė, tikros lietuviškos duonos kepimą ant laužo išbandyti kvietė Elvyra Vasiliauskienė. Išskirtines vandens pramogas pristatė sporto trenerė Jurga Mikelionienė, kvietusi judesio dirbtuvėse išmokti irkluoti irklentėmis.
Per Žolinės šventę Naisiuose veikė kasmetinė puokščių paroda „Žolinės spalvos“. Naisiečių ir svečių iš žydinčių bei džiovintų augalų sukurtos puokštės ar kompozicijos papuošė šventės erdvę. Už tradicijų puoselėjimą bei bendruomeniškumo stiprinimą dėkojame kasmetinės puokščių parodos „Žolinės spalvos“ dalyvėms: Vilmai Peleckienei, Vilmai Savickienei, Laimai Rukevičienei, Jelenai Lileikienei, Žydrūnui Budzinauskui, klubui „Ulyčia“, Naisių bibliotekai, Naisių kultūros centrui, Audronei Bazarienei, Linai Rakštytei, Elenai Liutkienei.
Už prasmingą įsitraukimą į Žolinės šventės kūrimą dėkojame gėlininkei selekcininkei Vitai Kuktienei, parodų apipavidalintojai ir gėlių augintojai Daivai Plakienei, daugiametei kardelių parodų dalyvei Laimai Rukevičienei, Alma ir Stasiui Vaišvilams, jurginų augintojams iš Daunorų kaimo.
Šventėje svečiai džiaugėsi Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ knygomis ir užsiėmimais, triušių paropda, edukacinių užsiėmimu su poniais, lauko žaidimų erdve bei amatininkų, tautodailininkų ir prekybininkų muge.
Susirinkusieji stebėjo įspūdingą dainų autorės ir atlikėjos Veronikos Ragainos muzikinį šou „Kaip žemėje, taip danguje“. Renginio metu muzikinius pasirodymus rengė ir žiūrovus žavėjo akordeonistas Rimantas Treigys, folkloro ansamblis „Nalšia“, bardai Gediminas ir Ainis Storpirščiai, atlikėjas Vytautas Šiškauskas. Smalsiausieji galėjo stebėti Naisių vasaros teatro spektaklį „Pasaka apie obuolius ir kitus Obelių gyventojus“. Naisių vasaros teatro ir bendruomenės kultūros namuose veikė skulptoriaus Jono Vaicekausko darbų paroda.
Šventės organizatoriai dėkoja visiems, kurie prisidėjo ir įgyvendino šventę, džiuginusią kiekvieną, nors ir trumpam užsukusį.
Add comment
You must be logged in to post a comment.