Įžiebta Kalėdų eglutė

17 gruodžio, 2016
Home/Naujienų archyvas/Uncategorized @lt/Įžiebta Kalėdų eglutė

Pirmieji kalėdinių švenčių laukimo ženklai Naisiuose pasirodė dar gruodžio pradžioje: vienur kitur sužibo įvairiaspalvės lemputės, buvo pinami advento vainikai. Šventinių akcentų padaugėjo mėnesio viduryje: moterų klubas „Austėja“ papuošė Naisių vasaros teatro ir bendruomenės kultūros rūmų paradinį įėjimą bei arbatinės kiemelį, kūrybos studija „Ieva“ rankų darbo dekoracijas dovanojo salėje puošiamai eglei, Naisių žemės ūkio bendrovės kieme jos darbuotojai sukūrė netradicinę eglę iš nebenaudojamų padangų, mokiniai gamino kalėdines kompozicijas ir jomis puošė savo mokyklą bei padėjo padabinti Šiaulių rajono literatūros muziejų, žemaitukų žirgyno patalpas. Žinoma, buvo atvežta ir pagrindinė šventės eglė, kurią šiais metais kaimo benduomenei dovanojo naisiškiai Nijolė ir Alvydas Žilinskai, o prie kultūros rūmų ją pastatyti ir papuošti padėjo Naisių ŽŪB darbuotojai.

Gruodžio 17-ąją į Kalėdų eglės įžiebimo šventę buvo kviečiami ne tik vietos gyventojai, bet visi norintieji. Truputėlį po pietų „Naisių vasaros teatro“ aktoriai parodė spektaklį „Melagių pilis“ pagal to paties pavadinimo V. Žilinskaitės pasaką (rež. I. Norkutė-Žvinienė). Po pasirodymo kai kurie žiūrovai dalyvavo ekskursijoje po Naisius: gidų lydimi jie aplankė Saulės aikštę, Baltų areną, žemaitukų žirgyną, Naisių krašto istorijos muziejų.

Vakarop Naisių vasaros teatro ir bendruomenės kultūros rūmų antrajame aukšte pradėjo veikti kalėdinė mugė, kurioje prekybininkai siūlė įvairių skanėstų, kalėdinių dekoracijų namams bei dovanoms tinkančių molinių gaminių, papuošalų, buvo dovanojamos fondo „Švieskime vaikus“ knygelės.

Žiūrovų į vakarinį šventinį koncertą prigužėjo pilnutėlė kultūros rūmų salė. Pirmieji visus pasveikino „Naisių vasaros teatro“ aktoriai, dovanodami muzikinę programą. Po jų scenoje pasirodė mažųjų žiūrovų labiausiai laukta Kakė Makė, ją atlydėję Netvarkos Nykštukas bei sausainius ir saldainius dalijęs Senis Besmegenis. Kakė Makė ir Netvarkos Nykštukas žaidė, pokštavo ne tik su vaikais, bet ir jų tėveliais: viena mamytė, tapusi kalėdine egle, buvo papuošta žaisliukais, du tėčiai, pavirtę Seniais Besmegeniais, šoko rokenrolą. Visi vaikai labai laukė ir Kalėdų Senelio, todėl Kakė Makė paprašė, kad visi apsimestų miegantys: Kalėdų Senelis juk pasirodo naktį. Kai visi vaikai „sumigo“, scenoje pasirodė pagrindinis šventės dalyvis. Kalėdų Senelis stebuklingai greitai su visais susipažino, išsiaiškino, kad vaikai išmoko daugiau eilėraščių negu jų tėveliai, patikrino, ar geri visi buvo šiais metais.

Visus šventinio vakaro dalyvius pakvietęs į lauką prie pagrindinės Naisių kalėdinės eglės, Kalėdų Senelis padėkojo ją dovanojusiems bei padėjusiems papuošti. Susirinkusiuosius pasveikino ir LR Seimo Pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės padėjėja Ada Grakauskienė. Po padėkų ir sveikinimų buvo įžiebta Kalėdų eglė, o vakarą vainikavo spalvingi fejerverkai.

 

Alina Šalavėjienė

Žydrūno Budzinausko ir Vytauto Šalavėjaus nuotraukos

Naisių bendruomenės tinklalapis. Sprendimas: Reviver. 2010 - 2024