„Naisių bendruomenė“ įgyvendina projektą, skirtą asociacijos narius labiau įsitraukti į bendruomenės vykdomas veiklas

3 birželio, 2024
Home/Naujienų archyvas/Uncategorized @lt/„Naisių bendruomenė“ įgyvendina projektą, skirtą asociacijos narius labiau įsitraukti į bendruomenės vykdomas veiklas

Asociacija „Naisių bendruomenė“ dalyvauja Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2023–2025 metų veiksmų plano veikloje ir įgyvendino priemonę „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“, projektui valstybės biudžeto lėšų skyrė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Projekto įgyvendinimo metu bus siekiama per geruosius pavyzdžius ir patirtį skatinti bendruomenės narius labiau įsitraukti į bendruomenės vykdomas veiklas, pasiūlyti naujų idėjų, kurios gali būti įgyvendinamos ir vietos bendruomenėje, stiprinti atskirų bendruomenės narių kūrybiškumą, aktyvumą ir saviraišką per bendrai vykdomas veiklas.

Šiais metais projekto metu yra numatyta organizuoti dvejas išvykas į kitas Lietuvos kaimo bendruomenes. Dalyviai veiklų metu aplankys Druskininkų savivaldybės Leipalingio miestelio bendruomenę kurioje bus pristatoma edukacija „Seserys periferijos dvare“. Edukacijos metu bendruomenė ne tik pristatys savo sukurtą unikalią programą, tačiau kvies padegustuoti arbatos, papasakos apie miestelio ir bendruomenės įkūrimą ir veiklą. Kita veikla – apsilankymas Viečiūnų bendruomenėje, kurioje bus pristatoma atlikėjų edukacinė programa „Dzūkiška GRIEKYNĖ.“ Jos metu bus pristatoma ne tik dzūkams būdinga kalbos tarmė, tačiau bus kviečiama padegustuoti išskirtinių patiekalų, susipažinti su vietos bendruomenės ir aplinkinių bendruomenių nariais. Toje pačioje išvykoje numatytas susitikimas su menininkais ir amatininkais Menų kalvėje ir edukacinė programa, pristatomos jų vykdomos veiklos, dalijamasi patirtimi ir užmezgami nauji ryšiai tarp vietos bendruomenių ir Naisių bendruomenės narių.

Projekto metu bus organizuojama dar viena išvyka – į Pagėgių kraštą, kur Mociškiuose aktyvūs bendruomenės nariai yra įsirengę kaimo turizmo sodybą ir joje teikia įvairių edukacijų, apgyvendinimo, baidarių nuomos bei gido po Pagėgių kraštą paslaugas. Edukacijos metu bus papasakota apie tradicinius šio krašto patiekalus, jų skirtumus ir panašumus su Lietuvių, Žemaičių bei Vokiečių patiekalais, padiskutuota apie krašto istoriją, aukštuomenės intrigas ir, žinoma, padegustuota įvairių patiekalų. Ten pat bendruomenės nariai pristatys vieną iš savo vykdomų edukacijų, skirtą bitininkystės produkcijos realizavimui. Bus aptartos galimybės bendradarbiauti vykdant panašaus pobūdžio veiklas.

Asociacija „Naisių bendruomenė“ neabejoja, kad įgyvendinus projektą ir pasiekus numatytų tikslų stiprėtų ir pati bendruomenė, atsirastų didesnis pasitikėjimas vienas kitu, didėtų bendruomenės narių sutelktumas.

Asociacijos „Naisių bendruomenė“ informacija

Naisių bendruomenės tinklalapis. Sprendimas: Reviver. 2010 - 2024