Naisių vasaros teatro premjera: G. Padegimo režisuota drama nepaliks abejingų

20 spalio, 2022
Home/Naujienų archyvas/Uncategorized @lt/Naisių vasaros teatro premjera: G. Padegimo režisuota drama nepaliks abejingų

Gerai visoje šalyje žinomas ir mylimas režisierius Gytis Padegimas kartu su Naisių vasaros teatru pristato naują spektaklį „Kaltės ir nusikaltimai“. Tai jubiliejinis 120-asis režisieriaus kurtas spektaklis, kuriame bus nagrinėjamos visais istoriniais laikais žmogų kamavusius dilemos ir vidiniai išgyvenimai.

Istorija, kuri nepaliks abejingų

Detektyvinę istoriją atskleidžiantis spektaklis „Kaltės ir nusikaltimai“ pastatytas pagal to paties pavadinimo švedų klasiko Augusto Strindbergo kūrinį. Spektaklio režisierius G. Padegimas sako, kad nors pjesė parašyta 19 amžiuje, tačiau nagrinėjami veikėjų išgyvenimai yra aktualūs visais laikais. Spektaklis žiūrovus nukels į 1930-uosius metus. Įspūdingi teatrališki kostiumai, staigūs ir netikėti istorijos posūkiai bei aktualūs šioms dienoms pagrindinių veikėjų išgyvenimai nepaliks abejingų. Spektaklyje nagrinėjamos sąvokos – kaltė, nusikaltimas, sąžinė.

„Visa ši istorija yra apie sąžinę. Šis žodis šiuolaikinėje visuomenėje greit taps žinomas tik iš žodynų. Visi mes norime gyventi gerai, tampame egoistais, užsidariusiais nuo kitų. Negalvojame, kaip mūsų poelgiai veikia kitus žmones. Šioje pjesėje yra įdomiai atskleidžiamos sąžinę kamuojančios problemos. Nagrinėjami nusikaltimai, už kuriuos nėra baudžiamosios atsakomybės. Telieka tik paties žmogaus suvokimas. Tad jei jis turi sąžinę – tik ji stabdo ir kartu baudžia“, – pasakoja G. Padegimas.

Strindbergo kūrinyje „Kaltės ir nusikaltimai“ pagrindiniai veikėjai nagrinės gėrio ir blogio pusiausvyrą, atskleis sudėtingą žmogaus vidinį pasaulį, jį kamuojančias priešpriešas. Tai yra aštuntasis G. Padegimo režisuotas spektaklis pagal šio švedų dramaturgo kūrinius. Šis autorius yra gerai žinomas dėl pagrindinių veikėjų nagrinėjamų sudėtingų temų, pasinėrimo į vidinį žmogaus pasaulį, pritraukiančių dramos elementų.

Naisių vasaros teatro aktoriams – įsimintini vaidmenys

Pagrindinius vaidmenis spektaklyje atlieka jau gerai žiūrovams žinomi Naisių vasaros teatro aktoriai Vaida Kavaliauskaitė, Tomas Montvila ir Arūnas Jokubauskas. Atskleisti gilius personažų  išgyvenimus, dvejones bei nelengvus gyvenimo pasirinkimus reikalauja daug patyrusių aktorių energijos. Pirmą kartą su Naisių vasaros teatru dirbantis režisierius G. Padegimas sako, kad aktorius žiūrovai išvys kitokiuose amplua nei įprastai. Tai intriguojanti ir daug sluoksnių turinti istorija.

„Aktoriams teko sudėtinga užduotis – parodyti, kad jeigu žmogus nori gyventi be sąžinės graužaties, be praeities klaidų, jis turi išmokti susidoroti su savo sąžine. Personažų nagrinėjamos temos aktualios šių dienų karo ir pandemijos akivaizdoje. Visais istorijos laikotarpiais žmogų kamuoja tie patys pasirinkimai ir išgyvenimai. Būtent todėl A. Strindbergo kūriniai išlieka aktualūs ir suprantami šių laikų žmonėms“, – atskleidžia G. Padegimas.

Galimybė dirbti su gabiais Naisių vasaros teatro aktoriais režisieriui leido net tik pasinerti į kūrybą, bet ir suteikė progą aplankyti mėgstamą Šiaulių kraštą. Būtent čia ir įvyks spektaklio „Kaltės ir nusikaltimai“ premjera. Naisių vasaros teatras kviečia žiūrovus lapkričio 3–4 dienomis susitikti Valstybiniame Šiaulių dramos teatre.

 

Spektakliai nemokami.

Naisių bendruomenės tinklalapis. Sprendimas: Reviver. 2010 - 2024