Naisiuose šurmuliavo linksmos ir sočios Užgavėnės

20 vasario, 2023
Home/Naujienų archyvas/Uncategorized @lt/Naisiuose šurmuliavo linksmos ir sočios Užgavėnės

Vasario 19 d. asociacija „Naisių bendruomenė“ į Didžiųjų Užgavėnių šventę Naisiuose sukvietė gausų būrį šventiškai nusiteikusių lankytojų. Naisiai skambėjo nuo dainų ir šokių, kvepėjo blynais ir džiugino pakilia nuotaika.

Žiemos išvarymo šventės vienu iš akcentų tradiciškai tapo išskirtinių receptų ir skonių blynų kepimas. Kaimo stadione saldžiais, sūriais ir kitokiais įmantriais vietoje kepamais blynais susirinkusius viliojo dešimt blynkepių komandų: Šiaulių rajono savivaldybės socialinių paslaugų centras, Naisių Mezgėjų klubas, Kūrybos studija „Ieva“, Naisių moterų klubas „Austėja“, Ugnė ir Mantas Jakevičiai, Vadaktų kaimo bendruomenė, Šiaulių miesto Pagyvenusių žmonių asociacija, Sereikių blynų komanda, Šiaulių miesto savivaldybės lopšelis-darželis „Pasaka“ ir Naisių žemės ūkio bendrovės kepėjai.

Susirinkusius svečius linksmino liaudiškos muzikos kapela „Seni pažįstami“, tradicinė kapelija „Dainoriai“ ir grupė „Karčema“. Norintieji galėjo išbandyti Užgavėnių žaidimus – dvitraukiu pjūklu kuo greičiau perpjauti rąstą, pasivaikščioti kojūkais ar pasitikrinti taiklumą bandant mėtyti žiedus. Šventėje veikė skulptoriaus Jono Vaicekausko medinių Užgavėnių kaukių paroda. Nuo arklių, meškų iki raganų – galima buvo ne tik pasidairyti, bet ir įsigyti kaukių.

Šventę pabaigė tradicinė Kanapinio ir Lašininio kova, po kurios buvo sudeginta ryškiaspalvė Morė. Šokiais ir dainomis visi linkėjo, kad sudeginta Morė kuo greičiau išvytų žiemą iš kiemo, o siautulingas vėjas atneštų šiltą ir spalvingą pavasarį!

Už bendrystę ir draugystę organizatoriai dėkoja šventės rėmėjams: UAB „Agrokoncernui“, Naisių žemės ūkio bendrovei, ūkininko Česlovo Karbauskio ūkiui, ūkininkams Daivai ir Virginijui Plakiams, verslininkei Vilmai Peleckienei. Už įvairias edukacijas ir veiklas dėkojame Šiaulių policijos bendruomenės pareigūnams, už gausią kaukių parodą – skulptoriui Jonui Vaicekauskui, už Morę – kūrybingoms Naisių moterims, už žaidimus lauke – treneriui Albinui Klumbiui ir sporto entuziastui Renatui Milašauskui, už žaismingą nuotaiką – Naisių vasaros teatro aktorei Jūratei Levickaitei, už švarią aplinką – Naisių aplinkos tvarkymo grupei, už kartais nematomus, bet svarbius darbus – Atviro Šiaulių rajono jaunimo centro jaunimui.

Asociacijos „Naisių bendruomenė“ informacija

Nuotr. Žydrūno Budzinausko

 

Naisių bendruomenės tinklalapis. Sprendimas: Reviver. 2010 - 2024