Šeimų sporto šventė Naisiuose

26 balandžio, 2017
Home/Naujienų archyvas/Uncategorized @lt/Šeimų sporto šventė Naisiuose

Balandžio 22 d. Naisių bendruomenė organizavo Sporto metams skirtą šventę „Sveika šeima – laiminga Lietuva“. Projektą iš dalies finansavo Šiaulių rajono savivaldybė. Paruošti rungtis ir jas organizuoti padėjo Naisių mokyklos kūno kultūros mokytojas Albinas Klumbys. Renginyje dalyvavo Naisių ir aplinkinių kaimų šeimos su draugais, kaimynais, bendraminčiais.

Šventė prasidėjo stadione, kur pirmieji su triratukais ir dviratukais startavo mažiausieji šeimų nariai. Vyresnieji buvo greitesni, jaunesnieji važiavo lėčiau, kai kuriems pagelbėjo juos lydėję tėveliai. Visiems septyniems dviratininkams buvo užkabinti šokoladiniai pirmosios vietos laimėtojų medaliai.

Iš stadiono renginio vedėjas Dovydas Petkus pakvietė pereiti į šventiniais balionais bei spalvingais kūgeliais papuoštą sporto salę. Keturios Naisių mokyklos mokinės pravedė mankštą-apšilimą. Tarpusavyje varžytis, demonstruoti ištvermę, greitį, vieningumą išdrįso trylika komandų: vienas sudarė tos pačios šeimos nariai, kitose susijungė draugai ar kaimynai. Kiekviena komanda turėjo pavadinimą ir savo šūkį.

Pirmoji rungtis – kvadratas. Jį kartu su komandomis (visi jų nariai buvo išskirstyti atitiktine tvarka) žaidė ir žiūrovai. Po jo prasidėjo tikrosios varžybos: „Juozapaičiukų“, „Gendviliukų ir co“, „Vepštukų“, „Mergaičiukių“, „Peleckiukų“, „Nezgrabailų“, „Dabar arba niekada“, „Pimpačkiukų“, „Auksiukų“, „UNO“, „Kaimynų“, „Rasos“ ir „Pamūšio“ komandos runtyniavo „Bulvės nešimo“, „Skalbinių džiovimo“, „Žiedo metimo“ ir „Iksiukų-nuliukų“ rungtyse. Kūno kultūros mokytojas Albinas Klumbys aiškino kiekvienos užduoties taisykles, kartu su pagalbininkais atidžiai fiksavo ir registravo laiką, per kurį kiekviena komanda ją atlikdavo.

Šventės metu organizatoriai siekė suburti ne tik šeimas, bet į sportinę veiklą įtraukti ir pavienius asmenis, todėl žiūrovai noriai prisijungė „Pagalvių mūšyje“, šokinėjimo per virvutę, lanko sukimo rungtyse. Naisių mokyklos mokiniai dar pasilinksmino ir „raganiškame“ jojimo ant šluotos žaidime. Viso renginio metu vyko smiginio varžybos, kuriose taikliausia buvo mergaitė – Naisių mokyklos mokinė Greta Bagdonavičiūtė.

Varžybų komisija suskaičiavo rezultatus ir paskelbė nugalėtojus. Pralaimėjusių nebuvo, nes visus vienijo gera nuotaika, sveikas sportinis azartas, noras turiningai praleisti laiką bendruomenės renginyje. Visoms komandoms ir kūno kultūros mokytojui Albinui Klumbiui buvo įteiktos padėkos, sportiniai prizai. Sporto šventės diplomai bei dovanos įteiktos trims šauniausiai pasirodžiusioms komandoms: 1-ąją vietą užėmė „Kaimynų“ komanda, 2-ąją – „Gendviliukai ir co“, 3-iąją – „Vepštukai“. Naisių bendruomenės pirmininkė Rita Žukauskienė dėkojo visiems dalyvavusiems ir stebėjusiems šventę. Pabaigoje buvo vaišinamasi šventiniu tortu.

2017-uosius metus LR Semas yra paskelbęs Sporto metais. Sveiką gyvenimo būdą propaguojanti Naisių bendruomenė jungiasi prie šios iniciatyvos ir šiais metais kvies dalyvauti dar keliuose sportiniuose renginiuose.

 

Alina Šalavėjienė

Autorės nuotraukos

Naisių bendruomenės tinklalapis. Sprendimas: Reviver. 2010 - 2024