Žolininkės Giedrės Bružienės paskaita Naisiuose

1 rugsėjo, 2021
Home/Naujienų archyvas/Uncategorized @lt/Žolininkės Giedrės Bružienės paskaita Naisiuose

Asociacija „Naisių bendruomenė“, vykdydama sveikatinimo projektą, vietos gyventojus kvietė į žolininkės Giedrės Bružienės paskaitą, kurią finansavo Šiaulių rajono savivaldybė. Renginio dalyviai klausėsi lektorės ir dalyvavo praktiniuose užsiėmimuose.

Žolininkė nestokodama humoro pasakojo apie įvairius augalus, jų naudą, vartojimą, poveikį mūsų sveikatai. Po teorinės dalies susirinkę klausytojai uždavė klausimų, vaišinosi vaistingųjų žolelių arbata. Lektorė atsivežė augalų kortas, kuriomis išbūrė visus atvykusius jos pasiklausyti.

Ant stalo tarp įvairių vaistažolių gulėjo kelios knygos apie augalus. Viena jų parašyta pačios G. Bružienės – „Ir ateis ta diena: pasakojimai apie žoleles“. Joje labai paprastai ir suprantamai, įpindama nuotaigingus pasakojimus, autorė aprašė 45 vaistinguosius augalus. Teorines ir praktines žinias žolininkė kaupė ne vienerius metus pati praktikuodama, mokydamasi iš kolegų ir studijuodama įvairią literatūrą. Paskaitos dalyviai galėjo pavartyti ir XIX a. pirmoje pusėje parašytą, bet tik XXI a. išleistą didžiulį Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos veikalą „Taislius augyminis“.

Susitikimas su žmogumi, siekiančiu atskleisti žolynų paslaptis, Naisių bendruomenėje jau ne pirmas: bendrauta ir klausyta kitų žolininkų paskaitų ir patarimų, mokytasi atpažinti ir naudoti kasdieniame gyvenime šalia mūsų augančias vaistažoles. Įdomių susitikimų tikrai dar bus, nes patirtis ir žinios kaupiamos visą gyvenimą.

Asociacijos „Naisių bendruomenė“ informacija

Naisių bendruomenės tinklalapis. Sprendimas: Reviver. 2010 - 2024