Jūs ir mes – sportuokime drauge

27 rugsėjo, 2017
Home/Naujienų archyvas/Uncategorized @lt/Jūs ir mes – sportuokime drauge

2017-uosius metus LR Seimas yra paskelbęs Sporto metais. Daugelis miestų ir miestelių prisijungė prie šios iniciatyvos ir visus metus organizuoja įvairius sporto renginius. Naisiuose (Šiaulių r.) sportuojama nuolat, o šie metai į sportinę veiklą paskatino įtraukti dar daugiau dalyvių. Tęsiami užsiėmimai jau ne vienerius metus veikiančiuose sporto klubuose, dalyvaujama projektuose, sportuojama grupelėmis ir individualiai.

Asociacija „Naisių bendruomenė“ parengė projektą „Jūs ir mes – sportuokime drauge“, tikėdamasi praplėsti sportuojančiųjų gretas, suteikti galimybę kartu sportuoti šeimos nariams. Kūno kultūros ir sporto departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2017 m. birželio 7 d. sutartimi pagal Kūno kultūros ir sporto projektų finansavimo konkursą „Sportuojanti bendruomenė“ šiam projektui skyrė valstybės biudžeto lėšų. Projektas, kuriame numatyti šeši sporto renginiai tęsis iki lapkričio 30 d.

Pirmasis renginys vyko birželio 1 d. Orientacinėse varžybose „Pažink Naisius“ dalyvavo aštuonios dviejų mokyklų – Naisių ir Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų – mokinių komandos. Gavę žemėlapius, varžybų dalyviai ne tik įveikė 5 km atstumą, bet radę septynis postus juose atliko įvairias užduotis.

Antrą kartą sportininkai susirinko liepos 9 d. į „Bėgimą Naisiai–Kryžių kalnas–Naisiai“. Penkiolikos kilometrų atstumą įveikė įvairaus amžiaus bėgikai. Vieni šį maršrutą išbandė pirmą kartą, bet daugelis puikiai žinojo bėgimo trasą. Varžybos vyko festivalio „Naisių vasara“ antrąją dieną ir organizuojamos jau ne pirmus metus.

„Šeimų sporto ir derliaus šventė“ vyko rugsėjo 15 d. – tai trečiasis renginys. Diena buvo lietinga ir vėjuota, todėl rinktasi Naisių sporto salėje. Derliaus šventės mugę, muzikinius pasirodymus papildė sportinės estafetės, kuriose nuotaikingai pasirodė ir net varžėsi Naisių mokyklos mokiniai ir mokytojai.

Rugsėjo 20-ąją vaikai ir suaugę buvo pakviesti į ketvirtąjį projekto renginį – „Dviračių žygį Naisiai–Jurgaičių piliakalnis–Naisiai“. 2017-ieji – dar ir Piliakalnių metai, todėl buvo pasirinktas maršrutas iki šio piliakalnio (Kryžių kalno). Vasarą bėgikų įveiktą atstumą kaimo bendruomenės nariai išbandė važiuodami dviračiais. Ir pradinių klasių mokiniai, ir vyresnio amžiaus (buvo ir senjorų) žygio dalyviai sėkmingai pasiekė Jurgaičių piliakalnį. Ten pasitikusi Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centro darbuotoja priminė vietovės istoriją, jos reikšmę šiandieninėje Lietuvoje ir pasaulyje. Išklausę pasakojimo ir pasižvalgę po kryžiais nusėtą kalną dviračių žygio dalyviai grįžo į Naisius, kur vaišinosi šilta arbata ir gardžiomis bandelėmis.

Penktasis rugsėjo 26-osios sporto renginys „Bėgimas aplink Baltų areną“ buvo skirtas dar ir Baltų vienybės dienai. Bėgime dalyvavo ir skirtingo amžiaus kategorijose varžėsi Naisių ir Gasčiūnų (Joniškio r.) mokyklų mokiniai. Mažąjį ratą Baltų arenos viduje bėgo ikimokyklinio amžiaus ir pradinių klasių mokiniai, vyresnieji – didįjį ratą aplink areną. 1–3 vietų nugalėtojams buvo padovanoti medaliai, o Naisių bendruomenė mokinius, jų mokytojus ir visus pagalbininkus vaišino arbata, sumuštiniais, bandelėmis.

Sėkmingai baigėsi penki projekte numatyti renginiai. Juose noriai ir aktyviai dalyvavo sportuojanti Naisių bendruomenė su draugais. Tikimasi, kad dėmesio sulauks ir paskutinis renginys – jogos užsiėmimai.

Po kiekvieno renginio, varžybų dalyviai susėda jį aptarti, pabūti drauge, pasidžiaugti rezultatais. Pasibaigus projektui bus galima prisiminti visus šešis renginius, padėkoti jos dalyviams, organizatoriams ir pagalvoti apie būsimą sportinę veiklą, kuri Naisiuose tikrai vyks net ir pasibaigus Sporto metams.

 

Alina Šalavėjienė

Žydrūno Budzinausko nuotraukos

Naisių bendruomenės tinklalapis. Sprendimas: Reviver. 2010 - 2024