Naisiuose jau aštuntą kartą vyko tradicinė Žolinės šventė

17 rugpjūčio, 2022
Home/Naujienų archyvas/Uncategorized @lt/Naisiuose jau aštuntą kartą vyko tradicinė Žolinės šventė

Naisiuose aštuntą kartą surengta Žolinės šventė, kurioje susirinko gausus būrys dalyvių, šurmuliavo tautodailininkų ir prekybininkų mugės, organizuotos edukacijos, paskaitos, vyko koncertai, cirko pasirodymas, įvairios atrakcijos vaikams.

Susirinkusieji buvo kviečiami iš Naisių žolynų verpstėje užaugintų vaistingųjų augalų susikurti Žolinės puokšteles ar pasipuošti gėlių vainikais, kepti duoną ant laužo, pasigaminti natūralų kūno šveitiklį ar dekoratyvinių gaminių iš odos, lipdyti iš molio, dalyvauti Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ bei kituose užsiėmimuose.

Tradiciškai šventinę erdvę puošė naisiškių kurtų puokščių ir floristinių darbų paroda „Žolinės spalvos bei naisiškės gėlininkės Laimos Rukevičienės kardelių paroda. Naisių vasaros teatro ir bendruomenės kultūros rūmuose buvo galima pasigrožėti tautodailininkės Bronės Gricienės šiaudinių sodų paroda.

Šventę organizavusi asociacija „Naisių bendruomenė“ įgyvendino sveikatinimo projektą „Vaistingųjų augalų nauda šeimos sveikatai“, kurį finansavo Šiaulių rajono savivaldybė. Pagal šį projektą šventės metu Baltų arenoje žolininkas Marius Lasinskas skaitė paskaitą „Nuostabus vaistažolių pasaulis“ bei vedė praktinius užsiėmimus, atsakė į gausius susirinkusiųjų klausimus.

Susirinkusiems Žolinės šventėje Naisiuose skambėjo teatralizuota muzikinė komedija „Senberniai“ su Liudu Mikalausku, kuri buvo finansuota pagal Žemės ūkio ministerijos projektą „Žolinės šventė Naisiuose“.

Dviejose šventės scenose šventinę muziką žiūrovams taip pat dovanojo Sutaras, Rasa Serra, Aistė Pilvelytė, Studija ir Steponas Januška, Violeta ir Vilius Tarasovai, Edgaras Lubys bei Gytis Paškevičius.

Naisių vasaros teatro ir bendruomenės kultūros rūmuose susirinkusius džiugino aktoriai – „Naisių vasaros teatro“ rodė spektaklį „Pasaka apie obuolius ir kitus Obelių gyventojus“, o Kelmės mažojo teatras – spektaklį „Regėjimų šviesoje. Dedikacija Vytautui Mačerniui“.

Asociacija „Naisių bendruomenė“ dėkoja visiems prisidėjusiems organizuojant ir dalyvavusiems gausioje Žolinės šventėje.

Asociacijos „Naisių bendruomenė“ informacija

Naisių bendruomenės tinklalapis. Sprendimas: Reviver. 2010 - 2024