Žolinės šventė Naisiuose kvepėjo žiedais ir skambėjo dainomis

16 rugpjūčio, 2023
Home/Naujienų archyvas/Uncategorized @lt/Žolinės šventė Naisiuose kvepėjo žiedais ir skambėjo dainomis

Žolinės šventės džiaugsmą gamtoje patyrė kiekvienas rugpjūčio 15 d. apsilankęs Naisiuose. Čia prabėgo Žolinės šventė, kurioje netrūko susibūrimų, žaidimų, dainų, šokių ir, žinoma, žolynų, gėlių ir kitų augalų gausos.

Šiose vasaros palydėtuvėse buvo galima pasigėrėti įspūdinga žolynų ir gėlių paroda. Naisiečiai parodoje pristatė daugiau nei 60 skirtingų spalvų jurginų, taip pat vienadienių, rožių, mėtų, keliolika savo rankomis kurtų išradingų puokščių.

Žoliautojos Giedrė Bružienė ir Kristina Naktižiedė supažindino su žolelėmis, papasakojo apie žolynų naudą, atskleidė jų receptus, rišo puokšteles, kad visi sveikatos ir laimės turėtume.

Šventės svečiai nepabūgo karštos saulės ir ant laužų kartu su „Bajoraitės duona“ kepė naminę duoną, Klaipėdos rajono amatų centro kiemelyje visi norintys galėjo susirišti apyrankę, pasigaminti paukštelį iš siūlų ar išsikepti bandelių ant laužo. Svečiuose pas žolininkę Dalę Petraitienę buvo galima sužinoti ypatingų žolelių naudų. Šventėje svečiai išbandė senovės amatus, stebėjo, kaip žiedžiami puodai, pasigamino veido šveitiklį, džiaugėsi Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ knygomis ir užsiėmimais bei Linksmiausios šventės“ komandos linksmybėmis.

Naisių mezgėjų klubas „Šilkelis“ pristatė į Lietuvos rekordų agentūrą Factum įregistruotą rekordą „Didžiausia apnerto žirgo skulptūrą“. Spalvingas, margas žirgas puošė Baltų areną ir kvietė įsiamžinti.

Susirinkusieji stebėjo Žemaitukų žirgyno pasirodymus, džiaugėsi ponių, alpakų ir ožkelių draugija, apžiūrėjo „Agrokoncerno“ įmonių grupės technikos parodą .

Renginio metu muzikinius pasirodymus rengė ir žiūrovus žavėjo Noragas, Skrabalman, Rasa Serra, Ramūnas ir Aušra Difartai, Vairas ir Laura, Aistė Pilvelytė ir Vaida Genytė, Ovidijus Vyšniauskas ir grupė. Mažieji šventės svečiai galėjo tapti teatro žiūrovais ir stebėti spektaklį „Žalia gyva“.

Šventės organizatoriai dėkoja visiems, kurie prisidėjo ir įgyvendino šventę, džiuginusią kiekvieną, nors ir trumpam užsukusį.

Naisių bendruomenės tinklalapis. Sprendimas: Reviver. 2010 - 2024