Žemaitukų žirgynas

Home/Lankytini objektai/Žemaitukų žirgynas

Žemaitukai žirgai – viena seniausių veislių Lietuvoje ir Europoje. Žinomi nuo VI–VIII amžiaus ir ypač išgarsėję lietuvių kovose su kryžiuočiais. Tai kovotojo dvasią turintys žirgai, unikalūs savo istorija, genetika, ištverme, universaliu darbingumu, nepaprastu žemaitišku charakteriu. Šie žirgai – mūsų, lietuvių, istorinės prigimties atspindžiai.

Žemaitukų ūgis nedidelis, siekia 128–142 cm, sveria tik 350-420 kg, tačiau yra be galo energingi ir stiprūs. Veislei net keturis kartus grėsė išnykimas, bet buvo atkurta. Šiuo metu saugoma tarptautiniu mastu, įtraukta į Pasaulio žemės ūkio gyvūnų įvairovės duomenų banką.

Naisiuose 2004 m. įkurtas žemaitukų žirgynas yra didžiausias Retų nykstančių veislių saugojimo programoje dalyvaujantis privatus veislynas. Jam 2008 m. buvo suteitkas B kategorijos veislyno statusas, o 2010 m. jis pripažintas pažangiausiu genofondiniu ūkiu Lietuvoje. Tarptautinėje parodoje „AgroBalt 2012“ šio veislyno eržilas Persikas buvo nominuotas II-ąja vieta.

Šiuolaikiškas, modernus Naisių žirgynas yra sudaręs puikias sąlygas žirgams, darbuotojams, ir kiekviename žirgyno lankytojui, klientui, mokiniui, turistui ir svečiui. Naisių žemaitukai dalyvauja ir skina pergales respublikinėse konkūrų ir lygiųjų lenktynių varžybose, rengiami įvairiems pasirodymams, fotosesijoms, vaikų ir suaugusių mokymui.

Žirgynas teikia ir jojimo paslaugas. Jas galima užsisakyti iš anksto paskambinus tel. +370 675 55935

Čia galite atsisiųsti tėvų sutikimą dėl žirgyno lankymo: sutikimas_žirgynui

Darbo laikas

I–V  nuo 9 iki 17 val.

VI–VII  nedirba*

*nebent dėl jojimo susitariama iš anksto.

 

Naisių bendruomenės tinklalapis. Sprendimas: Reviver. 2010 - 2024